Stránky

8. dubna 2018

Velikonoce 2018 - ahoj, Šumavo!

Představa Velikonoc je pro nás spojená - jak jinak - především s volnem. Protože 4 dny volna, to už se dá vymyslet parádní prodloužený víkend.

Letos jsme moc neváhaly. Loni v létě jsme byly na Šumavě a tolik jsme se do ní zamilovaly,
že jsme se sem na Velikonoce vrátily. A víme, že vracet se už asi budeme každý rok.
Ubytování jsme si opět zajistily přes NP Šumava, což je cenově velmi příjemná varianta pro ty, kteří nelpí na extra luxusu all inclusive :-) Tentokrát jsme si vybraly Kašperské Hory a víte co? Byla to skvělá volba! Samotné městečko je sice malé, ale má toho docela dost co nabídnout. Výlety začínaje a skvělým Bistrem Pod Nebem konče.

Nejdřív jsme si ale musely zajet na Modravu - (dobře, úplně nejdřív jsme byly v Hospůdce u Štěpána na velikonočním menu :-D ) - procházka kolem Roklanského potoka je tak krásným zážitkem, že se to snad ani nemůže omrzet. Běžkaři si užívali poslední dny, kdy mohou vyrazit do stopy a začínající jaro vytáhlo i pěší milovníky a milovnice přírody. V pivovaru Lyer jsme si koupily tmavou 11° a se zastávkou na Hradlovém mostě jsme se vrátily do Kašperkých Hor. Tady je snad z každého vyvýšeného místa vidět hrad Kašperk. Je to krásná podívaná a ani my neodolaly. Škrábaly jsme se do kopce, jen abychom ho viděly při západu slunce :-)

Modrava


Modrava - Roklanský potok

Modrava - Pivovar LyerRoklanský potokRechle

Ale víte co? Nejkrásnější je Kašperk z Pustého Hrádku. A i když nám tam zase tak trochu poprchávalo, na kouzlu mu to neubralo ani trochu.

Kašperk v jarním oparuKašperské Hory
Kromě poznávání zákoutí v okolí Kašperku, jsme se vydaly i do Sušice, abychom na vlastní kůži poznaly, jaké je to vystoupat na Svatobor. A ano, bolí to :-) Snad i proto, že ten den zrovna foukalo jako blázen a málem nás ten vichr odnesl. Nahoře nám vysvitlo sluníčko a odměnou byl krásný výhled na okolní panoramata. Cestou dolů nás geocaching přivedl k sušické vodárně, začalo svítit sluníčko a my měly krásnou podívanou na celou Sušici a okolí.


Sušice

Na Šumavě čas běží jako o závod a než se nadějete a užijete si krásná rána a tiché hluboké noci, je čas odjezdu a loučení. Ale ne na dlouho, alespoň pro nás. V září se zase vracíme! A tentokrát se posuneme do Českých Žlebů, abychom poznaly další místa. Máte pro nás nějaký tip, co příště vidět? Za každý tip budeme moc rády.

Žádné komentáře:

Okomentovat