Stránky

6. března 2018

Šumava na kolech

Jak nejlépe, nejefektivněji, nejrychleji (a mnoho dalších nej) poznat Šumavu?

No přece na kole, to je jasná věc!Aby nedošlo k nějaké mýlce - my teda rozhodně nejsme žádné cyklistky a moc dobře to víme, ale přesto jsme se toho nebály a kola jsme si nakonec půjčily i s tím rizikem, že si pár dní poté nesednem na zadek :-) Ale vzhledem k tomu, že na kole se toho přece jen stihne víc než pěšo, šly jsme do toho po hlavě.

První den se v deštivé Modravě s kolem zlehýnka "seznamujeme" a do pedálů šlapeme směrem Javoří pila. Podél Roklanského potoka je cesta jedním slovem - nádherná. Vyjížďka krásně utíká, sem tam nám vysvitne sluníčko a zvedá se mlha, víc si přát nemůžeme.Nejkrásnější výlet, který jsme na kole podnikly, byl k prameni Vltavy. Ráno jsme si počkaly na cyklobus (jezdí pravidelně a obsluha ochotně pomůže kolo naložit, takže žádný strach) a nechaly jsme se odvézt do Kvildy. Odtamtud jsme se mírným stoupáním dostaly až k samotnému prameni, kde sice bylo dost lidí, ale když chvilku počkáte, užijete si na místě chvilku i sami pro sebe.


Nejkrásnější úsek cesty pro nás byl kolem Modravského potoka, kdy jsme několikrát musely zastavovat, abychom si dostatečně užily všechnu tu krásu okolo a nafotily nějaké fotky, to dá rozum :-)Zkrátka a jednoduše - bez kola se na Šumavě neobejdete. Nebo obejdete, ale rozhodně toho neuvidíte tolik. A ten pocit, když vyšlápnete nějaký pořádný kopec, ten taky stojí za to :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat