Stránky

4. června 2017

Ostrava - fajne, no ni?

Pryč se všemi předsudky o Ostravě! Je to tam boží, fakt!

O prodlouženém květnovém víkendu jsme se vydali s přáteli na návštěvu industriální Ostravy.
V plánu jsme toho měli hodně. A vše se nám nakonec podařilo stihnout, juch :-)

Ostrava !!!
Na vyhlídku z radniční věže jsme zamířili rovnou po příjezdu. Jedná se o nejvyšší radniční věž v ČR a je z ní krásný výhled na zelenou Ostravu. Jede tam výtah, takže se ani nemusíte škrábat do schodů. Nahoře v infocentru si pak kupte něco na památku - vtipná trička určitě stojí za to :)


Po putování městem a poznávání místních zákoutí jsme se pak rozhodli, že je čas na Stodolní.
A zcela upřímně - není to takový odvaz, jak se všude tvrdí. Možná jsme tam jen nebyli ve správný čas. Každopádně jsme navštívili na drink hned několik podniků a je to tam stejný jako jinde, takže kdo čeká nějakou extra divočinu, možná bude zklamaný :-)


Prohlídka Dolních Vítkovic a dolu Landek? Extra zážitek na několik hodin! Opravdu!

Kdo by si chtěl projít oblast Dolních Vítkovic sám za sebe a nejít na organizovanou prohlídku, určitě může. Vstup do areálu je volný a můžete se v něm pohybovat dle libosti, což je super.
Oganizovaná prohlídka ale taky rozhodně stojí za zvážení - dostanete se do zákulisí, dozvíte se spoustu zajímavostí od průvodce a hlavně - dostanete se i na Bolt tower a to už stojí za to.


 

 
V dolu Landek pak zažijete pocit, jaké to je být horníkem. Zfáráte do dolu a přes hodinu budete chodit podzemními chodbami. Prohlídka, kde toho zažijete spoustu na vlastní kůži.

Každé město má svou atmosféru. Ostrava není výjimkou. Industriální ráz k ní patří. A naštěstí je Ostrava taková jaká je - industriální dědictví, se kterým Ostrava skvěle nakládá. Díky za to!

Žádné komentáře:

Okomentovat