Stránky

22. ledna 2017

Plány na rok 2017

Nevíme, jak jste na tom Vy, ale my zbožňujeme plánování. No fakt. A úplně nejvíc ze všeho zbožňujeme plánování našeho volného času. Plánovat víkendy a dovolené, to je přece radost, no ne?  Už někdy na podzim začínáme plánovat následující rok. Kam chceme jet, co určitě musíme vidět a zažít, kam se potřebujeme vrátit atd. atd. A se začátkem roku konečně přichází čas všechny plány a představy začít třídit a snažit se je vměstnat do diářů. Nebo skoro všechny. Nebo alespoň některé z nich :-).

Nápadů na rok 2017 bylo tradičně hodně - Island, New York, Tatry, Chorvatsko, Slovinsko, Německo a kdo ví, co ještě. Je ještě tolik míst, která chceme navštívit! A tolik míst, na která se chceme vrátit! Každou chvíli nás napadalo něco jiného až jsme v tom začaly mít trochu guláš a řekly jsme si, že takhle to prostě nepůjde a začaly jsme od začátku. A nakonec nám z toho všeho vzešlo, že letos prostě zůstaneme "doma". Jo. Procestujeme Českou republiku. Máme toho tady doma tolik k vidění, že ani kdybychom už nikdy nevyjely nikam za hranice, stejně bysme pravděpodobně nestihly vidět všechno.

Ty nejlepší nápady bývají často ty nejjednodušší.
Tak proč to nezkusit a nedat jim šanci aspoň ten jeden rok, rok 2017.


Leden a únor, to většinou znamená zimu, sníh, vítr a tmu - nekonečnou tmu. A letos navíc pořádný mráz, který k zimě sice patří, ale posledních několik zim nám na to dalo tak nějak zapomenout. Hned na leden jsme si proto naplánovaly pobyt v Harrachově, který nám měl tohle období temna a zimy zpříjemnit, nicméně aktuálně nám plány překazilo nachlazení, spousta čaje, zázvoru, medu a citrónu. Není to ideální začátek roku, ale to nevadí, Harrachov se přesouvá na únor. Azurový den na běžkách, kdy jsou stromy obalené sněhem a před vámi kilometry čisté stopy, je prostě k nezaplacení. Vzpomínky na celý život. A pokud cestou narazíte na horskou chatu, kde vás přivítá polévka a grog, vzpomínky jsou o to vřelejší a voňavější :-). V únoru nás taky čeká Jizerská 50, kdy naštěstí budeme jen fandit, fotit a užívat si atmosféru.

Březen. Je chladno a zima se ještě nechce vzdát, ale stejně  - jakoby nám to období vlilo novou krev do žil. Doslova. Už je světlo, je cítit vůně trávy, hlíny a lesa, ve vzduchu dobrodružství. Jo, dobrodružství. V tuhle chvíli ještě trochu s otazníkem. Vypadá to na Jizerky. Nebo Český Krumlov, "naše" město. Místo, kde současnost stírá minulost a vzájemně se provázejí. Tohle město nejde nemilovat. Taky jsou ve hře Mariánské Lázně. Ale... ale stejně si pak většinou řekneme, že příroda je příroda a my máme tak moc rády výlety s mapou v ruce. Tenhle otazník musíme vyřešit co nejdřív, březen se totiž nebezpečně blíží.

Zato duben už je jasný - máme zamluvené ubytování v Krušných horách. Až úplně na západě. Tam, kde jsme nikdy nebyly. Těšíme se na zážitky, které nás čekají! Prozkoumávat krajinu a nechat se vést pomocí... GPS. Nutno totiž podotknout, že naše putování je často spojené s geocachingem. Znáte tuhle hru? My jsme jí docela propadly a s každou další keškou objevujeme nová a nová místa, zajímavosti, zákoutí, historii, které by nám jinak zůstaly skryty. Keškování vřele doporučujeme všem nadšeným cestovatelům/kám. Dostanete se totiž i na místa, na která byste pravděpodobně sami nepřišli. No a duben to jsou samozřejmě taky čarodějnice! Každoroční pálení ohňů a opékání buřtů. Už aby to bylo! Buřty ty my totiž tuze rády!

Květen a červen už začínáme mít poměrně nabitý. Čeká nás návštěva Ostravy, tam hlavně oblast Dolních Vítkovic, jak jinak. Nebude chybět návštěva kavárny v Bolt Tower, Hlubiny, Gongu a vůbec všeho, co tahle oblast nabízí. Když nebude chybět flatwhite a čokoládový cheescake, nebudeme se ani trochu zlobit. Dále jsou v plánu Pardubice, kde Zuz strávila část svých studentských let a byla to léta vskutku nezapomenutelná. Kdo nebyl v pardubické hospodě Nora (která se vlastně vůbec nejmenuje Nora), jakoby nežil. V červnu nás dále čeká tradiční dámská jízda, nejlépe někde v kempu, v chatičce, s grilem a pivem v petce, ať nemusíme běhat pro každý půllitr, to se rozumí :-). Vloni jsme vyrazily do jižních Čech, letos ještě pátráme, kam vyrazit.


No a největším oříškem z celého roku 2017 byla samozřejmě letní dovolená. Protože naplánovat letní dovolenou, to není žádná sranda. Takže kam na letní dovolenou? Jak už jsme naznačily na začátku, proběhly dlouhé diskuze, hledání, googlování a nakonec byl verdikt celkem jednoznačný. Prozkoumáme krásy Šumavy. Budeme na to mít dva týdny a už teď je jasné, že ani zdaleka nestihneme vidět všechno, ale o to víc se na tohle šumavské dobrodružství těšíme.


Tak jako tak tohle léto a vůbec celý rok bude plný výletů, poznávání, ohňů, buřtů, grilování a koupání v řece. Neumíme si představit lépe strávený čas.Vy ano?


A co Vy? Kam letos vyrazíte?


Žádné komentáře:

Okomentovat